آرایشی بل گالری سرمه - انتخاب رنگ موی مناسب موهای رنگین

رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید. رنگی كه می‌بینید حاصل بازتاب نور از روی رنگدانه‌های رنگ شده است. بنابراین یك رنگ یكسان روی موهای مختلف نمودهای متفاوتی دارد. یافتن رنگ موی مناسب ساده نیست. انتخاب رنگ دلخواه از روی كاتولوگ رنگ فروشگاه و خریداری آن اقدامی نادرست است. رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب كنید. رنگی كه می بینید حاصل بازتاب نور از روی رنگدانه های رنگ شده است. بنابراین یك رنگ یكسان روی موهای مختلف نمودهای متفاوتی دارد. رنگ موی طبیعی و مصنوعی در زیر نور فلورسنت یا نور طبیعی آفتاب متفاوت به نظر می‌رسد. بهترین رنگ ها برای كسانی كه پوست گندمگون و برنزه دارند رنگ‌های شیری، گل بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه ای، زرد سوخته، قهوه ای مایل به قرمز، قهوه‌ای مایل به طلایی و رنگ های آبی، سبزآبی، فندقی، عسلی، سبز كاهویی و زرد است. در مورد پوست‌های روشن، های لایت آبی ، قرمز و برای پوست‌های صورتی و سرخ، رنگ كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه ای تیره با سایه آبنوسی جلوه خاصی ایجاد خواهد كرد. سطح رنگ ها را از درجه ۱ تا ۱۰ تقسیم بندی كرده اند. رنگ درجه ۱۰ مو را روشن و درجه ۱ آن را تیره می كند. رنگ موی سیاه نور كمی را منعكس می كند و این درست برخلاف عملكرد رنگ موی بور است. وقتی كه رنگ موهای خود را روشن می كنید هاله گرمی از رنگ های زرد و قرمز دور شما دیده می شود. به یاد داشته باشید كه تركیب رنگ های زرد و قرمز، رنگ نارنجی را تولید خواهد كرد نه رنگ دلخواه شما را. بهترین رنگ ها برای كسانی كه پوست گندمگون و برنزه دارند رنگ های شیری، گل بهی، مسی، كرم نخودی، قهوه ای، زرد سوخته، قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای مایل به طلایی و رنگ های آبی، سبزآبی، فندقی، عسلی، سبز كاهویی و زرد است. برای چشم های كهربایی یا به رنگ قهوه رنگ موهایی طلایی با های لایت قرمز، قهوه ای طلایی، قهوه ای عسلی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته مناسب است. در مورد پوست های روشن، های لایت آبی ، قرمز و برای پوست های صورتی و سرخ، رنگ كرم گلی، زیتونی تیره و قهوه ای تیره با سایه آبنوسی جلوه خاصی ایجاد خواهد كرد. برای چشم های آبی روشن، آبی خاكستری، آبی تیره، سبز تیره، قهوه ای و مشكی، بهترین رنگ مو ارغوانی با های لایت شرابی، پلاتینی، خاكستری، قهوه ای، قهوه ای تیره، مشكی و شیری است. انتخاب رنگ مو به مرغوبیت رنگ، سلیقه و خواسته شما و مدت زمانی كه می خواهید آن رنگ روی موهایتان باقی بماند بستگی دارد. اغلب زنان از رنگ های تیره شروع می كنند و بعد از هر بار رنگ یك درجه روشن تر از قبل را برمی گزینند. اگر رنگ موی انتخابی موهای سفید شما را پوشش نمی دهد، از رنگ مرغوب تر و یك درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده كنید.

موهای سفید مقاوم :

      برخی از موهای سفید به ویژه موهای زبر و كلفت و خاكستری رنگی كه در اطراف شقیقه ها می رویند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید به سرعت رنگ خود را از دست می دهند. برای چشم های كهربایی یا به رنگ قهوه، رنگ موهایی طلایی با های لایت قرمز، قهوه ای طلایی، قهوه ای عسلی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته مناسب است. برای چشم های آبی روشن، آبی خاكستری، آبی تیره، سبز تیره، قهوه ای و مشكی، بهترین رنگ مو ارغوانی با های لایت شرابی، پلاتینی، خاكستری، قهوه ای، قهوه ای تیره، مشكی و شیری است. برای رنگ شدن این گروه از موها به توصیه های زیر توجه كنید:

 ۱ - در زمان رنگ كردن، ابتدا رنگ را روی موهای سفید این ناحیه بگذارید تا زمان طولانی تری برای جذب رنگ داشته باشید.

۲ - موهای سفید باید تا ۴۵ دقیقه آغشته به رنگ باقی بمانند.

۳ - درجه رنگ موی انتخابی خود را بالا ببرید. اگر موهای سفید شما با انجام دادن اقدامات فوق و استفاده از رنگ موهای نیمه دائمی و موقتی رنگ نشد، از رنگ های دائمی استفاده كنید. موهای سفید هر فرد، با انتخاب رنگ موی مناسب، رنگ طبیعی خود را باز خواهد یافت. اما تحقیقات علمی برای یافتن محصولات قوی تر و اختصاصی تر همچنان ادامه دارد.

نگهداری از موهای تازه رنگ شده:

 ۱ - از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده برای شست و شو استفاده كنید.

 ۲ - برای دوام رنگ مو و جلوگیری از بی رنگ شدن آن در برابر آفتاب، از كلاه، روسری و شال استفاده كنید و موها را بپوشانید.

 ۳ - پیش از ورود به استخر، موهای رنگ شده را با آب بدون كلر شست و شو دهید.

 ۴ - از تقویت كننده های مو استفاده كنید.

۵ - موها را در زمان خیس بودن شانه نزنید و از شانه دندانه درشت استفاده كنید.

۶ - از خشك كردن موها با حوله یا سشوار خودداری كنید.

یك راه حل برای رفع خشكی موی سر :

     ده درصد از مو را آب تشكیل می دهد. اگر از میزان رطوبت مو كاسته شود، مو به طور طبیعی شروع به جذب آب می كند. داروهای مرطوب كننده به تنهایی نمی توانند آب از دسته رفته را به موها بازگردانند. راه حل مناسب، استفاده از اسیدهای چرب طبیعی است. یكی از بهترین و غنی ترین گیاهان دارای اسیدهای چرب، كه می تواند رطوبت كافی را به موهای خشك بازگرداند زعفران است. پوست سر به طور طبیعی اسید چرب تولید می كند. شما نیز می توانید با چند اقدام ساده اسیدهای چرب طبیعی از دست رفته را به مو بازگردانید.

 ۱ - چند قطره روغن زعفران را در كف دست بریزید و هر دو دست را به هم بمالید.

 ۲ - كف دست‌ها را به آرامی روی موهای خشك بمالید. در ابتدا نوك موهای خود را به این روغن آغشته كنید. مقدار چربی ای كه در موهای شما نفوذ خواهد كرد نامحسوس است، ولی تداوم این كار باعث بازگشت رطوبت از دست رفته به موهای شما خواهد شد.

 

 

گالری سرمه :مرکز تهیه و توزیع انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با مارکهای معروف تولیدشده در جهان

نشانی :اردکان میدان ۱۵ خرداد

تلفن :     ۹۷۷۷  ۷۲۲  (۰۳۵۲)

همراه :   ۹۹۱۳  ۱۵۲ ۰۹۱۳            ۹۹۰۳  ۱۵۲  ۰۹۱۳

صندوق پستی : ۱۱۷/۸۹۵۱۵

وب سایت : http://www.fuladi.com/

+ تاريخ ساعت نويسنده محسن فولادی اردکانی : |